Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

У разі добровільного зниження споживання електроенергії на 15%, віяльні відключення електроенергії не будуть запроваджуватися

Написано

celektorna Сьогодні під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина відбулась всеукраїнська селекторна нарада за участю представників енергоємних підприємств областей України з питань забезпечення зниження ними обсягів споживання електричної енергії в період доби з 8 до 11 та з 17 до 21 години.

Участь у селекторній нараді взяли також фахівці Міненерговугілля України, НЕК «Укренерго», керівники облдержадміністрацій та м. Києва.

Міністр Володимир Демчишин поінформував про ситуацію з енергопостачанням та порекомендував терміново вирішити питання щодо  зменшення споживання електроенергії на 15 % ключовими споживачами з 17 до 21 години. «Хотів би звернутися до областей з проханням більш серйозно поставитися до встановлених лімітів споживання електроенергії, які в останні дні значно перевищені», – сказав Міністр. На його думку,  неправильно застосовувати якісь директивні методи. «Якщо ми діятимемо спільно, якщо самі відшукаємо можливості зниження споживання, цю ситуацію вдасться врегулювати вже в найближчий час», – зазначив Міністр. «Якщо обмеження складе 15 %, ми побачимо, що спокійно проходимо  період пікових навантажень, негайно буде надіслано звернення до НЕК «Укренерго» щодо припинення відключень», – пообіцяв Міністр. Також Володимир Демчишин запропонував підприємствам здійснити перехід на роботу в нічний час.

Голова НЕК «Укренерго» Костянтин Ущаповський, виступаючи, наголосив, що ситуація склалася вкрай тяжка. Спричинена вона дефіцитом вугілля на ТЕС України, руйнуванням електричних мереж та  транспортної інфраструктури внаслідок терористичних дій в Донецькій і Луганській областях,   низькою водністю річок України, яка має найнижчий показник за останні 45 років, а також зниженням середньодобової температури повітря понад норму (середньомісячна температура, відповідно до спостережень, – 1,7 градуса, а в перші дні грудня – нижча -8 градусів). Костянтин Ущаповський наголосив, що в цих умовах і підприємствам, і населенню необхідно зменшувати споживання з метою недопущення розбалансування роботи енергосистеми України.

Представники областей повідомили про вжиті заходи станом на 4 грудня щодо обмеження споживання електроенергії, підтвердили своє розуміння складності ситуації та готовність впроваджувати додаткові заходи  з економії енергоресурсів. Зокрема, свої пропозиції надали в ході наради представники Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Запорізької,  Київської областей та м. Київ.

На завершення наради, Володимир Демчишин підкреслив, що Міністерство здійснює все необхідне щодо забезпечення населення,  закладів соціальної сфери електроенергією та врегулювання ситуації у найближчі дні.

 

За інформацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

Прочитано 312 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com