Лисянський відділ обслуговування громадян Звенигородського ОУПФУ
Про перерахунки пенсій
З 1 грудня 2018 року для пенсіонерів відбувся перший етап підвищення соціальних стандартів. Підставою для зміни розміру виплати пенсій з 1 грудня 2018 року була зміна прожиткового мінімуму.
Згідно з Законом України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність склав 1497 гривень.
У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму з 01 грудня 2018 року зросли: мінімальна пенсія за віком для непрацюючих, мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій, мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС, мінімальна пенсія шахтарям, мінімальна пенсія військових пенсіонерів, пенсія за особливі заслуги перед Україною, підвищення ветеранам війни та членам їх сімей, підвищення жертвам нацистських переслідувань, надбавка донорам, державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.
Мінімальна пенсія в Україні зросте на 62 гривні
Перерахунок пенсій чекає тих, чиї виплати залежать від прожиткового мінімуму
Пенсійним фондом України проведено перерахунок пенсій з 1грудня 2018 року
.Мінімальна пенсія в Україні з 1 грудня 2018 року буде підвищена до 1497 гривень. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба уряду.
"З 1 грудня цього року прожитковий мінімум і мінімальний розмір пенсій зросте до 1497 гривень. Відповідний перерахунок буде здійснено також всім пенсіонерам, розмір пенсій яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб", – зазначив Розенко.
Зараз мінімальна пенсія в Україні становить 1435 гривень. Тобто зростання мінімальної пенсії становитиме 62 гривні.
Про вжиті заходи з легалізації заробітної плати та трудових відносин за 2017 рік
Відповідно до Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 672-р, органам Пенсійного фонду України визначено ряд завдань щодо вдосконалення системи управління фінансовими ресурсами Пенсійного фонду, зокрема, забезпечення реагування на виявлені ознаки тінізації заробітної плати та взаємодії Пенсійного фонду у цьому напрямі з органами ДФС, Держпраці, іншими контролюючими та правоохоронними органами згідно із законодавством та органами місцевого самоврядування.
Спеціалісти відділу в межах повноважень, передбачених законами України, беруть участь у реалізації заходів, спрямованих на виявлення, упередження та ліквідацію джерел походження «тіньових» коштів для виплати заробітної плати без сплати єдиного внеску, з метою захисту соціальних прав застрахованих осіб.
Зокрема , щомісячно , проводиться аналіз моніторингу, щодо нарахування заробітної плати в розмірі меншому мінімального та інформація подається на розгляд комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, підвищення її рівня та легалізації трудових відносин з найманими працівниками де приймається рішення про заслуховування порушників та проведення рейдів з метою виявлення порушень з питань праці. Так з початку року на розгляд комісії подано інформацію по 71 страхувальнику та проведено 24 засідання комісії. Робочою групою з питання забезпечення ралізації рішень спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати здійснено 11 рейдів та обстежено 67 об‘єктів господарювання. Завдяки вжитим заходам кількість застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у листопаді 2017 року не перевищував 3200грн зменшилась на 149 осіб (89,2 %) порівняно із січнем 2017року, середньообласний показник 63,7%.
Працює «Школа майбутнього пенсіонера»
10 січня 2018 року в Лисянському відділі обслуговування громадян Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області відбулася чергова зустріч з людьми передпенційного віку в рамках проекту «Школа майбутнього пенсіонера».
Начальник відділу Грицюк В.Ф. поінформував присутніх з основними змінами, що відбулися з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». Основний акцент було звернуто на страховий стаж пенсіонера починаючи з 1 січня поточного року.
Відносно поданих документів для призначення пенсій, фахівцем фонду було поінформовано, що подавати завчасно для того, щоб спеціалісти відділу мали змогу провести їх правову оцінку, а за необхідності- витребувати додаткові документи про стаж і заробітну плату.
Робоча зустріч з керівником Лисянської громадської організації «Союз Чорнобиль України»
13 грудня 2017 року в приміщенні Лисянського відділу обслуговування громадян Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області відбулася робоча зустріч з керівником Лисянської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Гончаренком Володимиром Олександровичем.
В процесі спілкування начальник відділу обслуговування громадян Грицюк В.Ф. та начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Адамович В.П. ознайомили керівника громадської організації з основними змінами, що відбулися з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». Зокрема було звернуто увагу на обчислення пенсій особам, які стали інвалідами в результаті виконання робіт чи службових обов’язків під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також поінформовано, що для призначення і підтвердження заробітної плати для перерахунку пенсій необхідно звертатися до обласної комісії, яка надасть підтвердження пільгового стажу.
Мешканцям сіл Жаб’янка та Тихонівка про пенсійне забезпечення
13 грудня 2017 року начальником Лисянського відділу обслуговування громадян Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Грицюком В.Ф. проведені виїзні прийоми громадян у селах Жаб’янка та Тихонівка.
Під час спілкування з громадянами населених пунктів фахівець Пенсійного фонду ознайомив присутніх з основними змінами, шо відбулися з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». Зокрема він доповів, що розмір пенсії визначають три складові, на основі яких здійснюється розрахунок, це величина заробітної плати, тривалість страхового стажу та показник заробітної плати по Україні. А також роз’яснив переваги легальної зайнятості, ризики отримання заробітної плати у «конвертах», адже їх майбутнє залежить від наявного страхового стажу, який підтверджується сплатою роботодавцями Єдиного соціального внеску за найманих працівників та розміру легальної заробітної плати працівників.