Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Вівторок, 31 березня 2020 09:57

COVID-19: як передається та як вберегтися

5e80d4a28d5df e1585561973931В області виявили 50 фактів зараження на коронавірусну інфекцію. З них 33 особи отримують амбулаторний нагляд в умовах самоізоляції. На лікуванні в стаціонарах перебуває 16 пацієнтів. Ми ж нагадуємо, як вберегтися від хвороби та не допустити її поширенню.

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Відстань – це гарантія безпеки, фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Немає офіційних підтверджень, що домашні тварини можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Водночас вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Заразитись можуть люди будь-якого віку, тому всі мають дотримуватись заходів захисту від вірусу. Літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають в зоні підвищеного ризику.

Як себе захистити від вірусних інфекцій?

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям

Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

За перших симптомів звертайтеся до лікаря

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд

Або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%

Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ

З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

Уникайте дотиків до свого обличчя

Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.

Термічно обробляйте продукти

Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

91130981 211037070342258 4531484015345008640 nНа лікуванні в стаціонарах Умані та Черкас 16 пацієнтів. В Черкаській міській інфекційній лікарні – 10 осіб, в інфекційному відділенні Уманської міської лікарні – 6. Одна особа – на амбулаторному лікуванні вдома.

У Кам’янці загалом лабораторно підтвердили коронавірус 28 особам. Інфіковані в задовільному стані, ускладнень немає.

У населеному пункті почали діяти обмеження на в‘їзд та виїзд. 4 блок-пости працюють із 6 ранку до 21 вечора. Кожному, хто прибуває чи вибуває із міста, проводять температурний скринінг.

Якщо ж є відхилення від температурної норми – дані особи фіксують та передають сімейному лікареві. Надалі за місцем перебування виїздить мобільна бригада та відбирає зразки для подальшого дослідження.

 

 

91157043 211037147008917 6256125173821341696 n– Самоізоляція – обов’язкова, як і підписання інформованої згоди на проведення протиепідемічних і/або профілактичних заходів. У такий спосіб в полі зору тримаємо тих, в кого потенційно може бути інфікування. Спілкувався із головним лікарем райлікарні, керівниками району та ОТГ. Маємо забезпечити медичних працівників більшою кількістю засобів індивідуального захисту. Сьогодні забираємо черговий вантаж, отримаємо маски, респіратори, костюми. Пріоритетні в забезпеченні медзаклади Кам‘янки, Черкас та Умані. Окремо також дякую ДСНС та поліції за сумлінність та витримку! Зараз ви поряд із медиками так само «на передовій», – говорить Роман Боднар.

Понеділок, 30 березня 2020 12:36

Держенергонагляд інфомує

Держенергонагляд спільно з ліцензіатами з розподілу електричної енергії здійснив моніторинг та оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4-10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, а також відповідність фактичної схеми живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення. Моніторинг було проведено з метою забезпечення виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання доручення Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Об’єкти для моніторингу було обрано робочими групами при обласних державних адміністраціях. Вибірково перевірено відповідність вимогам нормативних документів у галузі електроенергетики та технічного стану об’єктів електричних мереж, через які здійснюється електропостачання 568 медичних закладів на території 24-х областей та м. Київ.

За результатами моніторингу виявлено, що:

схема електропостачання 22 медичних закладів не відповідає категорії з надійності електропостачання;

резервні автономні джерела живлення 75 медичних закладів не відповідають вимогам нормативних документів у галузі електроенергетики;

257 медичних закладів не забезпечені резервними автономними джерелами живлення.

Наразі розроблено заходи з усунення виявлених недоліків та приведення окремих мереж у відповідність до вимог нормативних документів.

Національний оператор Укрпошта разом з Сервісом Liki24.com запускають безкоштовну доставку ліків в регіони України на період карантину. Послуга доставки уже доступна в усіх населених пунктах. В Києві та обласних центрах, де аптеки більш доступні, діятиме спеціальний тариф – 35 гривень, в будь-які інші міста та села – безкоштовно. Таке партнерство стало можливим після ухвалення відповідної постанови Уряду про можливість для поштових операторів доставляти ліки в період карантину.

Послуги безкоштовної доставки ліків через національного оператора Укрпошта будуть доступні до кінця карантину. При цьому, користувачі зможуть отримувати свої посилки як на відділеннях Укрпошти, так і адресно до дверей. Терміни доставки відповідають нормам експрес-відправлень.

Замовлення на безкоштовну доставку медикаментів можна оформити на сайті Сервісу Liki24.com уже сьогодні. Для цього потрібно зайти на сайт liki24.com, знайти потрібні ліки, додати їх до кошику, оформити замовлення і в способах доставки обрати “Доставка з Укрпошта”. З 27 березня замовлення з безкоштовною доставкою також можна буде оформити за номером телефону 068 296 14 52.

Виняток до замовлення складають медикаменти, що вимагають спеціального температурного режиму зберігання, або входять до переліку наркотичних, психотропних засобів і прекурсорів, а також є сильнодіючими і отруйними лікарськими засобами.

6e99a4ac6e2fb69602db1b8000bc9e46 1585502097 extra largeПрезидент України Володимир Зеленський закликав підприємців не звільняти людей в умовах карантину, адже невдовзі будуть розроблені державні програми підтримки громадян і бізнесу, які постраждали внаслідок обмежувальних заходів, запроваджених через поширення коронавірусу.

Відповідаючи на запитання журналістів після засідання фракції «Слуга Народу», Глава держави зауважив, що таких програм готується декілька й вони будуть розраховані на різні верстви населення.

«Будь ласка, не звільняйте людей, ми вас будемо підтримувати – маленький, середній бізнес. Не звільняйте людей», – сказав Президент.

Він зазначив, що наразі зусилля влади також спрямовані на забезпечення лікарів і медичних закладів усім необхідним для боротьби з поширенням коронавірусу. Так, до Китаю вирушають літаки, які мають доправити в Україну ПЛР-тести, засоби захисту, зокрема медичні маски.

«Нам потрібно мільйони масок. Ми повністю підготували інфраструктуру, як саме мільйони масок будуть доставлені в Україну. Окремо ми будуємо структуру й домовилися з багатьма готелями в Україні: якщо в нас не вистачатиме місць, будемо робити такі місця для обсервації», – повідомив Глава держави.

Президент укотре закликав громадян уникати скупчень людей та дотримуватися карантину.

«Це – безпека нашої країни, тому, будь ласка, проводьте час удома зі своїми сім’ями. Що менше людей, особливо похилого віку, буде на вулиці, то більше шансів у нашої країни швидко пройти коронавірус», – заявив Володимир Зеленський.

Глава держави також наголосив, що готуються програми для підтримки соціально незахищених верств населення в умовах поширення COVID-19.

Головне управління ДПС у Черкаській області, звертає увагу, що Законом України від 17.03.2020 № 533 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі–Закон №533) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі- ПКУ) щодо тимчасового не застосування до платників податків штрафних санкцій з 1 березня по 31 травня 2020 року за порушення податкового законодавства.

При цьому, наголошуємо, не звільняються платники податків від застосування штрафних санкцій за такі порушення:

Порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;

відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Відтак, Законом №533, не звільнено платників від застосування до них фінансової відповідальності за:

-неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ,

-неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов'язань з акцизного податку,

-здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

-порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, порушення правил переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового, не підтвердження цільового використання суб'єктами господарювання спирту етилового, біоетанолу, легких та важких дистилятів, нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

-порушення вимог іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючи органи.

При цьому, нагадуємо платникам податків Черкащини, що 30 березня 2020 року спливає термін сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати за лютий 2020 року. (Податковий календар за посиланням: https://tax.gov.ua/pk/офіційний портал ДПС).

Посилання Закон №533- IX: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.cherkasy/ 

68644a303fd0b944d115472f9bb29ac5 300x200У Черкаській області минає вже 18-й день карантину.

Начальниця Управління охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова інформує про розроблений обласною владою чіткий план протидії коронавірусу, зокрема у сфері охорони здоров‘я.

Так, на запобігання поширенню COVID-19 із резервного фонду було виділено 5 млн грн. Кошти розподілили як на закупівлю тестів, медикаментів, так і на придбання засобів індивідуального захисту для медиків та бензину для бригад “швидкої”.

Куди та скільки коштів спрямовано?

 закупівля швидких тестів на грип та короновірус (220 штук) – 62,6 тис. грн;
 придбання засобів індивідуального захисту для лікарів (закуплено 2229 комплектів, окуляри, щитки) – 681,7 тис. грн. Водночас планується закупівля ще 2715 комплектів та інших ЗІЗ на загальну суму 685,6 тис. грн;
 на придбання обладнання виділено 1 млн грн. Планується закупити апарат ШВЛ – 1 шт, монітори пацієнтів – 4 шт, кисневі концентратори – 3 шт. Нині завершується укладання договорів на їх придбання;
 закупівля дезінфікуючих засобів – вже закуплено на суму 160,8 тис грн, укладено договора на суму 185,4 тис. грн;
 придбання медикаментів – закуплено на суму 446,9 тис. грн, укладаються договори ще на 995,9 тис. грн;
 на витратні матеріали – придбано на 76,9 тис. грн, укладено договора на 52,7 тис. грн;
 на бензин для бригад ЕМД виділено 198,7 тис. грн.

Де приймають хворих на коронавірус?

В області визначені лікарні так званої 1 хвилі. Це:
КНП „Черкаська міська інфекційна лікарня“;
КНП „Уманська міська лікарня“ Уманської міської ради;
КНП „Золотоніська районна багатопрофільна лікарня“;
КНП „Черкаська центральна районна лікарня“;
КНП „Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів
М. С. і О. С. Коломійченків“;
КНП „Черкаська обласна лікарня“ для лікування важких хворих на пневмонії COVID-19.

Зараз в області два медичні заклади надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією. Це КНП “Черкаська міська інфекційна лікарня” та КНП “Уманська міська лікарня”.
При збільшенні кількості пацієнтів хворих на коронавірус до роботи залучатимуться наступні лікувальні заклади 1 хвилі.

Критерії для вибору таких лікарень наступні:

є щонайменше 4 апарати штучної вентиляції легень;
є централізована подача кисню;
є відділення інтенсивної терапії;
є Інфекційне відділення;
є 4 і більше лікарів-анестезіологів;
є 4 та більше лікарів терапевти/педіатри/
інфекціоністи;
 є все обладнання, яке вимагали в терапевтичному пакеті при укладенні договорів з НСЗУ;
 є місця для ізоляції хворих.

Надавати допомогу хворим готові 92 лікарі екстреної медичної допомоги, 441 сімейний лікар, 61 лікар-інфекціоніст, 172 лікаря-анестезіолога та інші медичні працівники.

Також в області починають діяти мобільні медичні бригади. Вони приїжджають додому до черкащан, які мають підозру на коронавірус, й здійснюють забір матеріалів. Відібрані зразки відправляють до обласного лабораторного центру на ПЛР-дослідження. Результат пацієнт отримує вже за добу. Таким чином, мобільні медичні бригади стримують поширення коронавірусної інфекції, адже мобільність імовірно заражених черкащан буде обмежено.

Друзі, дотримуймося карантину! І пам’ятаймо – від нашої свідомості може залежати чиєсь життя. Зараз не час для розваг у громадських місцях, пікніків чи зустрічей з друзями.

Самоізоляція – найефективніший спосіб уберегтися!

Без имени 300x182Тестування методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) є найбільш ефективним. Про це сказав під час брифінгу щодо ситуації з поширенням коронавірусної інфекції голова облдержадміністрації Роман Боднар. Він наголосив на тому, що в області нині надають перевагу саме ПЛР-тестуванню, оскільки воно дає змогу оперативно виявити інфікованих.

– У регіоні наразі достатня кількість експрес-тестів. Однак специфіка експрес-тестування дає вірогідний результат лише на третій-п’ятий день хвороби. Це запізно, адже за цей час інфікований може заразити значну кількість людей. Нині ми працюємо з ПЛР-тестуванням. Маємо основне й додаткове спеціальне обладнання в обласному лабораторному центрі,  таких тестів достатньо. Можемо за добу робити до 500 тестувань, – зазначив очільник області.

Роман Боднар водночас розповів про виїзди підготовлених, спеціально оснащених медбригад лікарів до ймовірних інфікованих або хворих із симптомами. Лікарі беруть проби та проводять ПЛР-тестування. Після цього, якщо є потреба, хворого госпіталізують.

Зауважимо, в області сформовані три хвилі медзакладів (за визначеним Національною службою здоров’я України механізмом, відповідно до послуг та оснащення установ). Вони зосереджені рівномірно по області залежно від кількості населення, аби ефективно надавати допомогу та лікувати хворих. Спочатку хворих доставляють в заклади першої хвилі. Якщо ліжко-місця будуть заповнені – черга за другою хвилею і т.д.

При цьому не всі хворі лікуватимуться в медзакладах. Якщо форма легка, хворі лікуватимуться амбулаторно із суворим дотриманням норм самоізоляції. Таким чином буде збережено ресурс для важких хворих та порятунку людей.

У ході брифінгу розповіли й про алгоритм роботи медпрацівників. Так, медики, які задіяні в трьох хвилях, працюватимуть вахтовим методом. Лікарі, відповідно до Постанови, які задіяні в роботі з інфікованими на COVID-19, одержуватимуть надбавку в 200 %. Для медиків організували й підвіз спецтранспортом, розроблені відповідні маршрути.

Додамо також, невдовзі область одержить 6 кубів вантажу, зокрема засобів захисту, масок, респіраторів різного захисту тощо. Насамперед для медпрацівників, правоохоронців, які працюють з потенційними хворими, та співробітники ДСНС.

До уваги жителів Черкащини: вчасно звертайтесь до сімейних лікарів! – якщо відчуваєте симптоми або ж повернулись з-за кордону чи контактували з хворим. Дотримуйтесь профілактичних заходів. Без потреби не виходьте з домівок.

Нагадаємо, в області станом на сьогодні виявлено 46 хворих на COVID-19 (15 – в Черкаській та Уманській лікарнях, решта 31 – під наглядом сімейних лікарів амбулаторно)

Безымянный 2На цьому у ході сьогоднішнього пресбрифінгу наголосив очільник Черкащини Роман Боднар. За його словами, станом на 28 березня в області склали 96 адміністративних протоколів про порушення карантинних заходів. Хоча, додав він, незафіксованих порушень значно більше.

Повноваження проводити перевірки з дотримання карантину мають Нацполіція, Держпродспоживчслужба та органи місцевого самоврядування. За виявлені порушення передбачається штраф для фізичних осіб від 17 до 34 тис. грн, а для юридичних – до 170 тис. грн.

Крім того, в області реагують на повідомлення про порушення, які надходять на «гарячу» обласну телефонну лінію 0-800-508-876. Передовсім йдеться про недотримання обов’язкової 14-денної самоізоляції тими, хто повернувся з-за кордону, наголосив Роман Боднар. Оскільки нехтуваннями обов’язковою самоізоляцією може призвести до масового поширення захворювання на коронавірусну інфекцію.

Він також звернув увагу на недотримання встановлених правил перебування у супермаркетах. Так, керівництво магазинів не дотримується обмежень з кількості покупців на кожні 10 метрів торговельної площі, немає розмітки про рекомендовану відстань між людьми у 1,5 метри на касах. Натомість, люди скупчуються біля касира, який іноді навіть не має захисної маски. Свідком таких непоодиноких випадків став сам Роман Боднар, коли особисто відвідав декілька мережевих магазинів з контролем. За цими фактами вживатимуть заходів фахівці Держпродспоживслужби області, додав він.

Безпосередньо в обласному центрі, за словами мера міста Анатолія Бондаренка, діятимуть блокпости, до патрулювання вулиць міста залучатимуть громадські об’єднання. Вони слідкуватимуть за тим, аби черкащани ретельніше дотримувалися правил карантину та без гострої необхідності не полишали домівок, не порушувати 1,5-метрової дистанції при спілкуванні та ін.

Нагадаємо, станом на 29 березня в області виявили 46 фактів захворювання на коронавірусну інфекцію, 23 з яких виявили на Кам’янщині. На стаціонарному лікуванні перебувають 15 пацієнтів, інші ж, які переносять хворобу у легкій формі, перебувають на лікуванні вдома під пильним наглядом сімейних лікарів.

 

Детальніше у відео: https://www.facebook.com/BodnarRomanCheODA/videos/308637740104522/

ГшгІз початку карантину в області виявлено 46 осіб, які мають позитивний результат на COVID-19. Про це інформує голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар. 

Станом на 10.00 29.03.2020 обласним лабораторним центром проведено (ПЛР)-досліджень (полімеразно-ланцюгової реакції):

– всього 157
– за останню добу 69. Із них – 46 позитивних (+43 за останню добу).

​15 осіб перебувають на лікуванні у інфекційних лікарнях Черкас та Умані.  Інші 31- амбулаторно під наглядом сімейних лікарів. Стан – задовільний, форми легкі.

За ніч 29.03. надійшло ще +5 осіб із підозрою до Черкаської інфекційної лікарні. Наразі проводиться тестування.

Виявили спалах у Кам’янці, там 23 інфікованих.

Роман Боднар під час спільного брифінгу із міським головою Черкас Анатолієм Бондаренко нагадав черкащанам про важливість самоізоляції.

– Ті громадяни, які повернулися з-за кордону підписують застереження і зобов’язання про самоізоляцію. Якщо порушуються правила самоізоляції, то в таких діях вбачається адмінправопорушення 44-3. Штраф – 17-34 тисячі гривень для фізичних осіб і до 170 тисяч для юридичних. Якщо ви знаєте про порушників самоізоляції, звертайтеся на гарячу лінію, – говорить очільник області.

На сьогодні в області складено 96 адміністративних протоколів щодо порушень карантину.

ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 з 395
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com