Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Юстиція

Оцініть цей матеріал
(0 голосів)

Відкритий електронний реєстр підприємств-боржників з виплати зарплати запустило Міністерство юстиції України. До нього увійшло й 19 підприємств Черкаської області.

Нагадаємо, що з 2 квітня Мін’юст посилив роботу з примусового стягнення заборгованості по заробітній платі, запровадивши по всій Україні роботу регіональних штабів, робочих та мобільних груп.

Крім того, днями запрацював реєстр підприємств-боржників. Його можна знайти за посиланням: erb.minjust.gov.ua. Серед найбільших боржників Черкащини – СУБ «Митниця», ПАТ «АЗОТ», КП «Центр адміністрування та моніторингу», КП «Аеропорт Черкаси», «ДП Черкаське монтажне управління».

– До реєстру увійшли підприємства різних форм власності та з різною заборгованістю. Відтепер кожен охочий може перевірити,чи сплачує конкретне підприємство зарплату своїм працівникам. Це може бути актуально і для бізнесменів, яким потрібно, наприклад, визначитися щодо співробітництва з тим чи іншим підприємством, і для звичайних людей, які хочуть влаштуватися на роботу й можуть оцінити наскільки добросовісно роботодавець ставиться до зобов’язань перед своїми працівниками, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Вівторок, 22 травня 2018 11:35

«Членство в політичних партіях»

Оцініть цей матеріал
(1 голос)

Членом політичної партії може бути лише громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах.

Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії.

Членами політичних партій не можуть бути:

 1. судді;
 2. прокурори;
 3. поліцейські;
 4. співробітники Служби безпеки України;
 5. військовослужбовці;
 6. працівники органів доходів і зборів;
 7. персонал Державної кримінально-виконавчої служби України;
 8. працівники Національного антикорупцІйного бюро України;
 9. державні службовці у випадках, передбачених Законом України «Про державну службу»
 10. члени Національної комісії, шо здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Вівторок, 22 травня 2018 11:33

Гарантії захисту прав на землю

Оцініть цей матеріал
(0 голосів)

У ст. 3 Конституції України (далі - КУ) визначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.

Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності й господарювання. Вона також закріплює рівність перед законом усіх без винятку суб'єктів права власності та гарантує кожному захист його прав і свобод (ст. 13 КУ). Ці принципові положення мають визначальне значення і для суб'єктів земельних правовідносин, що підтверджується ч. 1 ст. 152 Земельного кодексу України (далі - ЗКУ).

Важлива конституційна гарантія щодо захисту прав на землю міститься також у ст. 14 КУ, яка передбачає, що земля є основним національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави. Водночас гарантується право власності на землю. Воно набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Зазначені положення КУ безпосередньо втілені у земельному законодавстві.

Вівторок, 22 травня 2018 11:31

Шлюб за добу в місті Умані

Оцініть цей матеріал
(0 голосів)

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016р. № 502-р, розширено перелік населених пунктів Черкаської області, де запроваджена реалізація пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем, зокрема, долучено м.Умань.

Звертаємо увагу, що пілотний проект Міністерства юстиції України передбачає лише можливість вибору заявниками бажаних дати та місця проведення державної реєстрації шлюбу, проте не позбавляє необхідності подання для державної реєстрації шлюбу документів, передбачених діючим законодавством України, а саме:

 1. паспорта громадянина України, паспортного документа іноземця або документа, шо посвідчує особу без громадянства.

У разі якщо заявником є іноземець, особа без громадянства додається документ, що підтверджує законність його (ТО перебування на території України;

 1. у разі якщо заявники або один з них раніше перебували в шлюбі, документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами на українську мову, засвідченими в установленому порядку.

«Організатором» в м.Умані є Уманський краєзнавчий музей.

Для проведення державної реєстрації шлюбу у скорочені строки в м.Умані Вам необхідно звернутися до художнього відділу Уманського краєзнавчого музею за адресою: м.Умань. вул. Кизила Андрія, 2, телефон: (04744) 3 -75-11, 3-34-46.

Вівторок, 22 травня 2018 11:30

«Строки державної реєстрації прав»

Оцініть цей матеріал
(0 голосів)

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Одним з головних питань у регулюванні відносин у сфері державної реєстрації прав є строки проведення державної реєстрації речових прав та їх обтяжень. У ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» {далі - Закон) визначені строки державної реєстрації прав.

Так, Законом передбачено, що:

 1. Державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
 2. Державна реєстрація обтяжень, іпотек речових прав проводиться у строк, що не перевищує двох робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
 3. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії нотаріусом проводиться невідкладно після завершення нотаріальної дії.
 4. Внесення змін до записів Державного реєстру прав та надання Інформації з Державного реєстру прав у паперовій формі здійснюються у строк, що не перевищує одного робочого дня з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
 5. Зупинення реєстраційних дій, внесення запису про скасування державної реєстрації прав, внесення запису про скасування рішення державного реєстратора здійснюються у строк, що не перевищує 2 годріиТ^с^ре^страцп. відповідної заяви/рішення суду в Державному реєстрі прав.;
 6. Строк, визначений у днях, обраховується з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.
ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 з 37
 • Шановні відвідувачі сайту !
  Шановні відвідувачі сайту !

  Щиро вітаю вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість. Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com