Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

ПАМ'ЯТКА

Написано

Належні дії пасічників, сільських/міських рад щодо зменшення ризиків отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин

Пасічник зобов'язаний:

1. З метою збереження бджіл знати та виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20,09.2000 №184/82.

2. Зареєструвати пасіку за місцем проживання або за місцезнаходженням юридичної особи у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах. Під час реєстрації пасік проводиться їх обстеження районними (міськими) управліннями ветеринарної медицини. Дані обстежень заносяться у журнал обліку пасік у районному (міському) управлінні ветеринарної медицини. Районне (міське) управління ветеринарної медицини повинне видати в 30-деннин термін заявнику ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, що засвідчує факт її реєстрації. Порядковий номер у журналі, під яким зареєстрована пасіка, т присвоюється ветеринарно-санітарному паспорту пасіки (відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук-від 20.09.2000 №184/82).

 1. Розміщувати пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування. В разі розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів - обов'язково отримати згоду таких власників (ст. 15 Закону України «Про бджільництво»).
 2. При зміні назви чи адреси пасіки проінформувати про це районне (міське) управління державної ветеринарної медицини (Держпродспоживслужби) протягом 10 днів (Наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук від 20.09.2000 №184/82).
 3. При перевезенні (кочівлі) пасік до медоносних угідь дотримуватись ветеринарно-санітарних правил та отримати погодження у власників або користувачів земельних ділянок (ст. 16 Закону України «Про бджільництво»),
 4. При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка або в суміжних господарствах, ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів. Здійснювати заходи щодо попередження отруєння бджіл, забезпечувати належну підгодівлю та водний (питний) режим.

У випадку авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів вивезти пасіку до іншого місця медозбору на відстань понад 5 км від місць проведення авіаційних обробок на період до 5 діб, а при проведенні наземних обробіток на відстань 3-5 км від місць проведення наземного обприскування.

Прочитано 374 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com