Енергоефективність
У 2021 р. домогосподарства зможуть отримати 35% відшкодування за «теплим кредитом» на розумні лічильники електроенергії, електроакумулятори та зарядки для електрокарів
Про це розповів Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, в інтерв’ю для телеканалу «Україна 24».
Розуміючи, наскільки важливо підтримати населення в питаннях енергоефективності та зменшенні платіжок, Держенергоефективності спільно з Міненерго ініціювали продовження програми на наступний рік.
Окрім утеплення та заміни газових котлів на твердопаливні, фізичні особи – мешканці приватних будинків матимуть право залучати кредити на придбання електроакумулюючих систем, обладнання для заряджання електрокарів та інтелектуальних лічильників електричної енергії.
Міненерго спільно з Держенергоефективності розроблено та внесено на розгляд Уряду проєкт Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року
Міненерго спільно з Держенергоефективності підготовлено та подано на розгляд Уряду проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року».
«Усвідомлюючи завершення у ц.р. Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року та необхідність продовження реформ для зменшення енергоємності економіки, разом із Міненерго розробили новий план дій у цій сфері до 2030 року. Орієнтиром, безумовно, є норми та підходи ЄС, зокрема Директиви 2012/27/ЄС», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Держенергоефективності ініціювало діалог та співпрацю із стейкхолдерами щодо «зеленого» переходу України - «Green Deal Network»
Держенергоефективності разом із Представництвом Фонду ім. Г. Бьолля в Україні розпочало постійний діалог та співпрацю із стейкхолдерами щодо «зеленого» переходу України – «Green Deal Network».
Стартом «Green Deal Network» стала дискусія на ключову тему – «Зелений перехід. Реалії України».
У межах першого заходу із серії запланованих Держенергоефективності об’єднало на одній дискусійній платформі представників Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП, Міненерго, Європейської Комісії, Всеукраїнської енергетичної асамблеї, Біоенергетичної асоціації України, Української вітроенергетичної асоціації, Української водневої ради, Української асоціації відновлюваної енергетики, Українсько-Данського енергетичного центру, Європейсько-українського енергетичного агентства, ГО «Global 100 RE Ukraine», GIZ, ГО «Екодія», ГО «Екоклуб», Професійної асоціації екологів України, Асоціації сонячної енергетики України.
Енергетичні сертифікати вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва
Держенергоефективності звертає увагу енергоаудиторів на зміни у сфері сертифікації енергоефективності будівель:
З 1-го грудня 2020 року енергетичний сертифікат виготовляється енергоаудитором з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (https://admin.e-construction.gov.ua/dashboard) та з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Це пов’язано із набуттям чинності частини 3 статті 8 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
Громадяни, які пройшли професійну атестацію, набувають права на провадження діяльності із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем з дня внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва запису про кваліфікаційний сертифікат.
Близько 8 млрд м3 газу можна замістити завдяки виробництву та використанню біометану
Законодавчі шляхи для розвитку сфери виробництва біометану обговорили учасники робочого засідання, ініційованого Біоенергетичною асоціацією України за участю Міненерго, Держенергоефективності, ТОВ «Оператор ГТС України».
«Потенціал заміщення природного газу біометаном в Україні складає близько 8 млрд м3 в рік, що дорівнює більше половини річного обсягу імпорту природного газу (14 млрд м3 у 2019 році) та понад чверті його загального річного споживання (30 млрд м3 у 2019 році). Це перспективний напрям, який потрібно законодавчо врегулювати та стимулювати», - повідомив Юрій Шафаренко.