Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

На Лисянщині вшанували пам’ять жертв фашизму та загиблих партизан і підпільників

Написано

день пар.слави   З нагоди відзначення Дня партизанської слави та вшанування пам’яті жертв фашизму в центрі Лисянки біля пам’ятного знака розвідникам відбулись меморіальні заходи. Вшанувати пам’ять загиблих зібралися керівники виконавчої влади та місцевого самоврядування району, громадськість селища, представники об’єднань громадян району.

Партизанський рух був масовим виявом високого патріотизму сотень тисяч добровольців, самовіддана боротьба яких за свободу вважається одним із важливих чинників перемоги над ворогом.

Тож з вдячністю і любов'ю нащадки вшановують колишніх партизан і підпільників, усіх, хто в роки Другої світової війни став до нерівного бою з фашистськими окупантами.

  З перших днів Великої Вітчизняної війни на Лисянщині розгорнулася активна діяльність підпільників. На базі Почапинського цукрового заводу утворився партизанський загін під керівництвом Аркадія Макартичана. У Бужанці під командуванням Кузьми Степановича Легкодуха діяв загін імені Щорса. Партизанське угрупування імені Кутузова наносило нищівної поразки на тириторії усього району (командир Пилип Єфремович Яковлев). У Лисянці діяла підпільна молодіжна комсомольська група, яку очолював Іван Ісаєнко. Вороги натрапили на слід патріотів і арештували їх. Смертю героїв загинули молоді підпільники: В. Слинько, брати Іван та Михайло Ісаєнки, В. Борисенко, Ю. Войтенко, І. Рубан. Два місяці фашисти катували В.Борисенка, але він не видав своїх товаришів.

У своєму виступі директор районного історичного музею Валентина Діженко нагадала, що саме тут, за оповідками місцевих жителів знаходилася криниця, до якої у лютому 1944 року гітлерівцями були вкинуті тіла жорстоко закатованих ними  розвідників.

  Валентина Сергіївна наголосила, що День партизанської слави не скінчиться у часі, доки живі ветерани підпільно-партизанської боротьби, їхні діти, онуки і правнуки, доки наше покоління зберігатиме у своєму серці такі святі поняття як Батьківщина, честь, обов’язок.

       - Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче - життя.
Героїчні подвиги українських партизанів у пам’яті народу  житимуть вічно. Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто, нехтуючи смерть, зупинив фашистську навалу ціною власного життя, - підкреслила голова районної організації ветеранів Тамара Овчаренко.

На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, учасники мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання і поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим.

 

Прочитано 1130 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com