Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

Щорічний фестиваль «Край козацький Богданів»

Написано

фестивальЗа ініціативи Лисянського осередку Всеукраїнської громадської організації «Українське реєстрове козацтво» 12 грудня відбувся традиційний щорічний фестиваль «Край козацький — Богданів», приурочений до дня народження фундатора Української козацької держави Гетьмана України Богдана Хмельницького та дев’ятої річниці Лисянського козацького полку Черкаського обласного козацького товариства Всеукраїнської громадської організації Українське реєстрове козацтво. У вітальному слові голова Лисянської районної державної адміністрації Олександр Вельбівець зазначив, що з Лисянщиною пов’язані імена гетьмана Петра Дорошенка, батька Богдана Хмельницького - Михайла, творця першої української конституції Пилипа Орлика, генія поетичного слова Тараса Шевченка.  

Позачергове козацьке звання полковника Українського реєстрового козацтва було присвоєно голові Лисянської райдержадміністрації,  козаку Лисянського полку Олександру Вельбівцю. Також козацькі нагороди вручено письменнику, уродженцю Лисянщини Василю Шкляру,  настоятелю храму св. Покрови отцю Роману, очільнику Лисянського козацького полку Віктору Колодяжному, Олексію Богуну, Олександру Хомку та іншим. Вітання від козаків Івано-Франківщини передав головний отаман УКГ Івано-Франківської області Михайло Смачило, подарувавши барельєф козаку,  полковнику Семену Височану, що відзначився при  обороні  міста-фортеці над Тікичем, та картину з його зображенням. Барельєф буде передано в Лисянську ЗОШ №2, де діє козацька республіка імені Височана.

Один із найвідоміших і найбільш читаних сучасних українських письменників, Василь Миколайович Шкляр – наш земляк, родом із Ганжалівки, презентував читачам Лисянщини свій новий роман "Маруся". У книзі висвітлено бурхливі події 1919 року, коли один з українських повстанських загонів, після загибелі трьох братів, очолила отаманша Маруся – шістнадцятирічна тендітна гімназистка.

Під час заходу було зібрано та передано в зону АТО 12 тисяч гривень.  На завершення фестивалю відбувся благодійний концерт, в якому взяли участь митці з Києва, Медвина та Лисянки.

Прочитано 1056 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com