Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

75-річниця визволення Лисянського району від фашистських загарбників

Написано

На Лисянщині, 17 лютого 2019 року, з нагоди 75-річниці Дня завершення Корсунь-Шевченківської наступальної операції та визволення Лисянського району від фашистських загарбників відбулася військово-історична реконструкція бою, який відбувся 17 лютого 1944 року між Почапинцями і Журжинцями.

Довідково: «75 років тому, в ході Корсунь-Шевченківської битви, відомої ще як «Сталінгард на Дніпрі», війська Червоної армії продовжили визволення Правобережної Черкащини. 17-го лютого, в день завершення Корсунь–Шевченківської наступальної операції на висоті 239, між Почапинцями і Журжинцями, рештки «угрупування генерала Штемермана» намагалися вирватися з «котла» і з’єднатися з військами генерал – фельдмаршала Манштейна, які рухалися на виручку оточеним з боку Лисянки.

Са­ме цьо­го дня війсь­ка 1-го і 2-го Ук­ра­їнсь­ких фрон­тів про­ве­ли ус­піш­ну нас­ту­паль­ну опе­ра­цію з ме­тою зни­щен­ня Кор­сунь-Шев­чен­ківсь­ко­го уг­ру­пу­ван­ня суп­ро­тив­ни­ка. Бит­ва від­бу­ла­ся в се­ре­ди­ні лю­то­го 1944 ро­ку в ра­йо­ні між Шен­де­рів­кою та Ли­сян­кою і від­зна­чи­ла­ся ге­ро­їч­ни­ми под­ви­га­ми прос­тих сол­да­тів і ко­ман­ди­рів, при­чо­му з обох бо­ків. Про­те за­ли­ша­єть­ся не­по­руш­ним і не­за­пе­реч­ним той факт, що на­цистсь­кі війсь­ка заз­на­ли чер­го­вої по­раз­ки. Во­ни опи­ни­ли­ся в «кот­лі», а ко­ман­ду­ю­чий ге­не­рал Штем­мер­ман за­ги­нув в хо­ді про­ри­ву в ніч з 17 на 18 лю­то­го 1944 ро­ку не­по­да­лік се­ла Жур­жин­ці... Вже під кінець лютого - на початку березня Радянська Армія далеко просунулась від цих місць вперед, звільняючи рідну землю від фашистських загарбників….»

Захід відбувся за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Лисянської районної державної адміністрації, Лисянської районної та селищної рад, Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника та Державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" за сприяння ВГО "Закінчимо війну" та Благодійної організації "Благодійний фонд "ДІОНІС".

Глядачами військово-історичної реконструкції стали жителі Лисянщини та прилеглих районних центрів. Більше години сотні глядачів могли спостерігати за баталіями на засніженому полі. Учасники реконструкції постаралися в короткому епізоді бою максимально передати весь його накал і трагізм. Раз-по-раз бухкала під ліском легендарна гармата "сорокоп’ятка, безупинно стрекотів кулемет "Максим", йому відповідали з боку Почапинець німецькі "шмайсери", падали "вбиті" і "поранені". А коли над полем розсіявся дим, в полон "наших", і "німців" взяли дітлахи, які, крім фото на пам'ять, неодмінно хотіли потримати в своїх руках зброю, з якою їх прадідусі здобували перемогу над ворогом. На завершення вони з батьками могли покуштувати і солдатської каші із справжньої польової кухні.

Прочитано 445 раз Остання зміна Середа, 20 лютого 2019 10:44
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com