Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Лисянщина вшановує подвиги героїв нашого часу

Написано

Минула п’ята річниця від трагічних і героїчних подій на Майдані. Цими днями на Лисянщині вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. Небесна Сотня – це наша біль і наша гордість, наші сльози і вдячність за все, що її учасники зробили для нас.

Також в ці скорботні, пам’ятні дні ми згадуємо жахливу подію, яка сколихнула кожного з нас. А саме чотири роки, коли українська армія опинилась в Дебальцевському котлі. За офіційними даними, у період з 15 січня по 18 лютого загинуло 110 українських воїнів, 270 дістали поранення, семеро взяті в полон, 18 зникли безвісти. Серед загиблих є і наші земляки:

Олег Стукало, майор 128 – ї окремої гвардійської гірсько – піхотної Туркистансько – Закарпатської двічі червонопрапорної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, посмертно Указом Президентом України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та присвоєно військове звання підполковник.

Олег Коваль, старший лейтенант 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Туркистансько-Закарпатської двічі червонопрапорної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України, посмертно Указом Президентом України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

І цими днями, на центральній площі селища зібралися керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, спільно із трудовими колективами установ та організацій, представниками громадських організацій та учнівська молодь, щоб в скорботі схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час двадцять першого століття.

У своєму виступі, звертаючись до учасників заходів, голова райдержадміністрації Володимир Павличук наголосив: «Подвиг Героїв Небесної Сотні нас вчить - ніколи не потрібно опускати голову і втрачати надію, тому що наполегливість, чесність і віра – головні складові успіху. І знову ми, сьогодні, долаємо ворога, відстоюючи свою незалежність на сході України та віримо, що перемога буде за нами.

Ми не повинні забувати героїчні сторінки непростої історії. Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих співвітчизників».

Районний військовий комісар Сергій Рукавець звертаючись до присутніх, подякував військовослужбовцям за проявлену мужність та патріотизм при виконані бойових завдань на Сході країни, добросовісне виконання  військового і патріотичного обов’язку та вручив учасникам АТО відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Також, військовий комісар передав нагороду – медаль «Захисник Вітчизни», батькам загиблого героя Тараса Проценка, котрий загинув 23 серпня 2018 року захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної Сотні та земляків, які віддали свої життя за територіальну цілісність та незалежність української держави. На знак шани покладено квіти до пам’ятного знаку та запалено свічки-пам’яті.

В рамках заходу районною бібліотекою та Лисянським районним історичним музеєм ім. Т.Г. Шевченка було оформлено виставку «Герої нашого часу: сторінки мужності» та «Вогонь їх сердець палав за Україну».

Цього дня на площі лунали тужливі пісні у виконанні учнів КОЗ «Лисянський НВК «ЗОШ І-Ш ступенів №1-гімназія – ДНЗ» Лисянської районної ради Черкаської області та проведено флеш-моб .

Прочитано 210 раз
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com