Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Громадськість Лисянщини вшанувала самовідданість ліквідаторів-чорнобильців

Написано

01Мітинг-реквієм “Чорнобиль – в історії України” зібрав чисельну громадськість району 26 квітня 2019 року біля пам’ятного знаку героям-чорнобильцям. Минають 33-ті роковини з часу, коли учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ціною свого життя і здоров’я рятували людство від її згубного впливу. І десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно забрудненій території.

Віддати глибоку шану самовідданості ліквідаторів, розділити біль постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи біля пам’ятного знака зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, ветерани-ліквідатори, представники трудових колективів та установ, громадських організацій району, учнівська молодь,

- Страшна  аварія на  атомній електростанції розділила нашу епоху на “до” і “після” чорнобильську. Наслідки катастрофи мали планетарні масштаби: величезні території були забруднені радіацією, десятки тисяч громадян було переселено у безпечні місця з Прип’яті до інших районів.

Завдяки мужності і героїзму тисяч ліквідаторів були усунені наслідки аварії на ЧАЕС. Мешканці нашого району, у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську станцію і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією.

Ми віддаємо глибоку шану всім без винятку ветеранам-ліквідаторам, які ціною власного здоров’я, а інколи й життя, захистили нас від наслідків Чорнобильської катастрофи, - відзначив у своєму виступі заступник голови районної державної адміністрації Олександр Дубовий.

За мужність, самовідданість, високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди 33-ої річниці Чорнобильської катастрофи почесними грамотами районної державної адміністрації нагороджено ліквідаторів І категорії - Дударенка Олександра Миколайовича і Сніцаренка Михайла Васильовича та голову районної організації “Союз Чорнобиль України” Гончаренка Володимира Олександровича.

Свою вдячність учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС також висловили голова районної громадської організації “Союз Чорнобиль України” Володимир Гончаренко, заступник голови районної ради Олександр Галушка, голова селищної ради Юрій Корнієнко.

Учасники мітингу поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку героям-чорнобильцям та схилили голови перед вічною пам’яттю загиблих, згадавши їх світлі імена у хвилині мовчання.

Понад три десятиліття минуло з часу найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття, проте ця рана назавжди залишиться на тілі України, як і пам’ять про тих, хто ціною власного життя та здоров’я ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, аби захистити і зберегти життя мільйонів людей. Тому і 14 грудня, і 26 квітня біля пам’ятників героям-чорнобильцям по усій Україні з’являтимуться квіти і горітимуть поминальні свічки.

Прочитано 141 раз Остання зміна П'ятниця, 26 квітня 2019 14:13
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com