Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Неморожівський «Familycheese»: звенигородський кооператив розвиває власну «сирну» справу

Написано

_DSC0562Десять видів сирів, тонна переробленого молока за добу, безліч поціновувачів якісного та смачного сиру – звенигородський кооператив «Дружба плюс» уже майже два роки розвиває свою справу у селі Неморож Звенигородського району. У планах – розширення виробництва. Як працює молочарський кооператив оглянув перший заступник очільника області Тарас Висоцький.

_DSC0568_DSC0525_DSC0533_DSC0536Історія сироваріння кооперативу «Дружба плюс» розпочалася наприкінці вересня 2017 року, каже керівник об’єднання Олександр Фесенко. Відтоді тут налагодили виробництво й продаж твердих та м’яких сирів. Перевіряють якість продукції у власній лабораторії.

Рікотта, моцарелла за власною технологією, гауда за голландською рецептурою, «вершковий» зі спеціями, натуральне масло, маскапоне, плавлений сир – цю та іншу продукцію під торговою маркою «Familycheese» знає широке коло поціновувачів. Знайти сири «Familycheese» можна навіть у київських магазинах.

_DSC0538_DSC0546_DSC0550_DSC0559Керівник кооперативу визнає, що вони готові до розширення виробництва. Адже попит є, однак немає потужностей для його задоволення.

– Зараз ми переробляємо до тонни молока за добу, – розповідає Олександ Фесенко. – Однак, закупивши додаткове обладнання, могли би збільшити цей показник до 4-х, як це, власне, й закладено у проекті будівництва. Втілювали наше виробництво за європейськими стандартами: на одну рамку заїжджає молоко, а з іншої вже відвантажуємо готову продукцію. Звісно, ми могли би почати з ферми, втім переробка дає можливість побачити і показати людям уже готову продукцію. Тож зараз співпрацюємо з місцевою фермою, де закуповуємо молоко.

_DSC0560_DSC0565Підтримати місцевого виробника готові на обласному й районному рівнях. У межах обласної програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств в області до 2020 року в обласному бюджеті на цей рік передбачено два мільйони гривень для фінансової підтримки на умовах співфінансування. За умовами програми, розмір обласних бюджетних коштів визначається з розрахунку не більше 70 % від вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин. Частка коштів одержувачів та/або коштів співфінансування з інших місцевих бюджетів становить не менше 30 %.

_DSC0548– Якість та технологічність – ось основні принципи роботи тутешнього кооперативу, – коментує перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький. – Кооператив «Дружба плюс» поставив для себе високу планку та тримають її. Тож маємо зі свого боку підтримувати тих, хто працює на «продукційний» імідж області. Наші виробники незмінно популярні на всеукраїнських виставках. Тут же знаходять партнерів та клієнтів. Наразі чекаємо рішення на липневій сесії про спрямування 30 необхідних відсотків для співфінансування від районних депутатів, аби кооператив отримав можливість розширювати виробництво.

Прочитано 67 раз Остання зміна Середа, 19 червня 2019 16:47
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com