Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

У Черкаському краєзнавчому музеї презентували виставку майстринь народного мистецтва

Написано

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї діє авторська виставка ”Від традиції до сучасного стилю” майстринь, членкинь Національної Спілки майстрів народного мистецтва Катерини Миронюк та Наталії Крамної – Таран.

      Майже два роки вони готувалися до її відкриття. У тісній співпраці з відділом етнології їм вдалося опрацювати фондову етноколекцію та на її основі створити чудові репліки традиційного одягу, крайок та поясів різних технік плетіння, жіночих та дівочих головних уборів, торбинок та сумок з елементами рушникових традиційних узорів Середньої Наддніпрянщини, а ще аксесуарів в етностилі.
       Відкриття виставки перетворилось на святкове інтерактивне дійство, приурочене святу Варвари-вишивальниці. І хоча його ще варто зачекати, але майстрині народного мистецтва Варвару особливо шанують, бо за легендою саме вона Іссусу ризи вишивала і всіх майстринь-вишивальниць цього уміння навчила. В системі зимових свят, що наближаються, святу Варвару шанували й обрядами та звичаями, саме тому музейні співробітники обіграли та нагадали про втрачені традиції нашого краю.
       Колориту й святкової атмосфери додало виконання колядок, задля розучування, Галини Качор – викладача Черкаського музичного училища ім. С. Гулака-Артемовського, викладача кафедри історії та теорії музики Дніпропетровської академії музики ім. М. Лисенка. Автори виставки подякували присутнім та запросили на закриття у день святої Варвари 17 грудня на майстер-клас із вишивки й ткацтва та круглий стіл за темою ”Традиційна вишивка, ткацтво та одяг нашого краю: шляхи його популяризації і збереження”.
      Про це повідомляють на сайті Департаменту культури та взаємозвязків з громадськістю облдержадміністрації.
Прочитано 61 раз
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com