Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Результати моніторингових досліджень та низка нових доручень: в ОДА провели засідання робочої групи щодо діяльності пташників

Написано

Низку нових завдань визначили під час засідання робочої групи облдержадміністрації з питань екологічної діяльності ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», ДП «Перемога Нова». Нарада відбулась в ОДА під головуванням очільника області Романа Боднара спільно з фахівцями обласних служб, інспекцій, центрів, представників влади й громадськості.

Вивчити можливість проведення моніторингу рівнів підземних вод; звернутись до підприємств із проханням організувати для громадськості відкриту зустріч на виробництвах із залученням технологічного персоналу; проаналізувати стан захворюваності населення в цілому в області та безпосередньо на територіях, де розташовані підприємства. Ці та інші доручення необхідно виконати вже до наступного засідання робочої групи. Нині ж фахівці структур повідомили про результати виконання вимог вересневого протоколу та, зокрема, моніторингових досліджень. Йшлося про висновки відбору проб на об’єктах Канівського району та Черкаського, зокрема річки Росава, вище та нижче місць скиду стічних вод, також атмосферного повітря, питної води, поверхневих та ґрунтових вод, ефективність роботи технологічного обладнання на пташниках, перспективні перевірки підприємств та їхні плани щодо мінімізації потенційних викидів тощо.

Зауважимо, Державна екологічна інспекція Центрального округу, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та  Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області Державного агентства водних ресурсів України спільно з громадськістю тричі в жовтні цього року виїжджали на об’єкти ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та ДП «Перемога нова». Там узяли необхідні проби.

Так, за інформацією служб, перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не зафіксували в атмосферному повітрі, аналогічно не виявили відхилень від гігієнічних нормативів й у питній воді, а також перевищень на скиді стічних вод у річку Росава. Утім, як повідомляють фахівці, зафіксували відхилення від нормативних показників по хімічному й біологічному споживанню кисню, заліза в поверхневих водах р. Росава до та нижче скиду. Зважаючи на це, існує потреба в проведенні робіт із поліпшення гідрологічного та санітарного стану водойми.

Зауважимо, учасники засідання висловили ініціативу про інформування робочої групи щодо планів підприємства з упровадження заходів щодо модернізації та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Водночас голова Черкаської обласної адміністрації Роман Боднар наголошує на необхідності більш детального вивчення питання.

– Маємо напрацювати й сформувати комплекс рішень, що дадуть змогу в цілому врегулювати проблему й відповідно інформувати громадськість про результати. Звісно, для цього необхідно достеменно вивчити всі питання. Долучаємо до цього контролюючі органи. Працюватимемо й з керівництвом товариства. Тут потрібна аналітика, пошук аргументів та ухвалення зважених рішень. Певен, ми їх знайдемо, врахувавши інтереси всіх сторін, – констатував пан Роман.

Прочитано 112 раз
  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com