Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

Олександр Вельбівець: «Зміни у житті громад мають бути спрямовані на позитив»

Написано

narada obednannj terutorialnux gromad    За участю заступника голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Саса, начальника департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталії Кравченко, очільників району Олександра Вельбівця та Анатолія Лисичкіна, депутатів районної, селищної та сільських рад, керівників підприємств і організацій, громадськості 16 червня в залі засідань адмінбудинку відбулася розширена нарада щодо об’єднання територіальних громад Лисянського району.

    Про проект формування об’єднання спроможних територіальних громад Лисянського району проінформував голова райдержадміністрації Олександр Вельбівець. В Лисянському районі планується дві громади: Лисянська та Виноградська (на сьогоднішній день в нашому районі налічується 39 населених пунктів, одна селищна та 27 сільських рад, проживає 23889 мешканців). Проведення територіально-адміністративної реформи направлене передусім на те, аби кошти місцевих бюджетів йшли на потреби населення, а не на утримання сільських рад, неперспективних закладів освіти, медицини, культури. Проект укрупнення на першому етапі передбачає замість сільських рад в кожному населеному пункті лишиться староста, який представлятиме інтереси односельців у сільській громаді.

     Майже всі виступаючі пропонували проводити об’єднання тих неперспективних громад, де лишилось мало жителів, де нема інфраструктури й котрі усвідомлюють в цьому необхідність.

       Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас зазначив, що нинішній територіально-адміністративний устрій формувався в ті часи, коли в селах було в рази більше населення. Починаючи з вісімдесятих років спостерігається відтік молоді з сіл, не передбачається різкого збільшення сільського населення, а отже необхідно переглядати не лише сам устрій, а й доцільність утримання закладів інфраструктури. Є несправедливим, що в одних школах Лисянщини учень обходиться державі в 9 тисяч на рік, в неперспективних школах ця сума сягає 60 тисяч, притому рівень освіти в них лишається доволі низьким. Давайте оптимізувати структуру управління сільськими громадами до кількості населення, економічних можливостей.

    За підсумками зібрання голова райдержадміністрації Олександр Вельбівець наголосив, що кожна попередня влада лише декларувала наміри проведення реформ, не роблячи нічого задля реальних змін, суттєвого покращення життя людей. Я певен, що Лисянщина подасть конкретні, аргументовані рішення щодо об’єднання територіальних громад, які отримають шанс жити й розвиватись. В рамках цього законопроекту передбачається повернення 60% податку на доходи фізичних осіб доходи місцевих бюджетів.

     Виступаючі погодилися в тому, що реформи проводити необхідно, але без зайвого поспіху, дотримуючись зважених, добре продуманих рішень.

 

          

Прочитано 1186 раз Остання зміна Вівторок, 23 червня 2015 18:15
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com