Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

Відбулось засідання спілки краєзнавців «Витоки»

Написано

vutoku За участю заступника голови районної ради Ярослава Попка, краєзнавців, громадськості району, а також столичних гостей — відомого українського  письменника, уродженця Ганжалівки Василя Шкляра, доктора історичних наук Володимира Щербатюка, члена Національної Спілки письменників Тетяни Конончук, кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка відбулося засідання координаційної ради районної спілки краєзнавців «Витоки». Під час засідання серед інших питань відбулось обговорення проекту пам'ятника на площі Миру.

Історик і краєзнавець Михайло Лаврега представив учасникам зібрання проекти,  у розробці яких взяв активну участь київський скульптор, наш земляк Юрій Храновський. Після тривалого обговорення більшість віддала перевагу Оранті. Були й пропозиції встановити на п'єдестал Архистратига Михаїла (у християнстві Михаїл — головний архангел, який є одним з найбільш шанованих біблійних осіб). Серед пропонованих варіантів були також "Свічка пам'яті", "Сумуючий Ангел"…  Обговорення проекту і концепції створення  пам'ятника триватиме і кожен може висловити свою думку на сторінках районної газети. При цьому, як підкреслив  Василь Шкляр,  важливо, щоб в основі була глибинна пам'ять всіх поколінь лисян.

Кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко привіз з собою і продемонстрував, вперше на Черкащині, документальний фільм "Холодний Яр", який розповідає про події визвольної війни 20-их років минулого століття, і сьогодні, як ніколи, є актуальним. Як і тоді, українці знову борються проти російських окупантів, і знову на їх прапорі написано "Воля України, або смерть!". Цей фільм, за словами Юрія, який є його співавтором, об'їздив уже пів України, його переглянули воїни АТО і зробили однозначний висновок — ворогу, який прийшов на нашу землю, пощади не повинно бути, і вони, як і холодноярці, відстоюватимуть волю України до повної перемоги.

 

Прочитано 1069 раз
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com