Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Середа, 12 червня 2019 12:46

Пенсійний фонд акцентує, що від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

Принцип прямої залежності розміру пенсії від здобутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені внески, регламентовано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 2148-VIII. Від тривалості страхового стажу також залежить розмір допомоги по безробіттю та лікарняних, що нараховуються у передбачених законодавством випадках.

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок.

Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області заборгованість зі сплати єдиного внеску в Лисянському районі на 01.05.2019 становить 1,6 млн грн, у тому числі 8 юридичних осіб мають заборгованість 175,0  тис. грн, 125фізичних осіб-підприємців – 1,4 млн грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 2 років роботи.

Найбільшими боржниками районує:

1.Публічне  акціонерне товариство «Дашуківськіц бентоніти» с. Дашуківка 133,4 тис. грн (не сплачено внески з травня 2018 року до сьогодні – 1рік 21 місяці).

2. ТОВ «Торгова компанія «Дашуківські бентоніти» – 34,1тис. грн (не сплачено внески з березня 2018 року до сьогодні – 1 рік 2 місяці).

3. Фізичні особи підприємці: Ковтуненко Н.В.(с. Будище)-30,2 тис.грн.; Ромейко А.В. (смт. Лисянка)-26,8 тис.грн. Тарасенко Ю.В.-23,2 тис.грн. Чех С.В.-26,4 тис.грн., Демчук О.В.-20,9 тис.грн., Балабан А.М. -17,8 тис.грн. Глущенко Н.Р.- 17,5 тис.грн. та інші .

Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.

Пам’ятайте, що вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

  Додатково інформуємо, що на 01.05.2019 заборгованість зі сплати платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, мають 2 платники району на суму 36 ,0 тис.грн (пільгові пенсії).

Найбільші обсяги заборгованості з платежів до Пенсійного фонду в районі обліковуються за платниками:

– ПАТ «Дашуківські бентоніти» – 11,3 тис.грн (31,4 % загальної суми заборгованості);

       СТОВ ім.Б. Хмельницького – 24,7 тис.грн ( 68,6 %).

   Дані підприємства не відшкодовують фактичні витрати на виплату та доставку пільгової пенсії колишнім своїм працівникам , які мають стаж роботи на шкідливих та важких роботах .

Хочеться ще раз попередити платників району про те, що не сплачуючи єдиний внесок та внески до Пенсійного фоонду , Ви позбавляєте себе та своїх працівників права на зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу та збільшуєте заборгованість. Відповідно до закону сума недоїмки не підлягає списанню. Крім того, суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Прочитано 132 раз Остання зміна Середа, 12 червня 2019 14:02

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com