Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – допомога дитині, яка перебуває в складних життєвих обставинах

Написано

Що потрібно кожній дитині? Відповідь проста: безпека, їжа, одяг, взуття, житло; можливість бути здоровим та мати можливість навчатися; а головне - любов та турбота дорослого. Це все можливо, якщо поряд є дбайливі тато й мама, бабусі з дідусями, інші родичі.

         А якщо батьки, або особи, що їх замінюють втратили роботу чи житло, хворіють або мають залежності, не вміють піклуватися про власних дітей або взагалі не мають можливості це робити, жорстоко поводяться з дітьми або просто залишають їх без нагляду. Саме такій дитині може тимчасово прийти на допомогу сім’я патронатних вихователів.

         Патронатні вихователі – унікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році.

         Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, що не перевищує 3 місяців з дня влаштування дитини в таку родину (з виплатою соціальної допомоги на утримання влаштованої під патронат дитини в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць, 3,5 прожиткових мінімумів для дитини з інвалідністю та грошового забезпечення за надану послугу) .

         У світі робота патронатними вихователями – це поширена і дуже почесна практика.  Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.

         Якщо саме Ви готові прийти на допомогу дитині, яка опинилася в складних життєвих обставинах, готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою, зацікавлені у розвитку навичок догляду та виховання дітей, переконані, що сім’я, на відміну від інтернату є найкращим середовищем для дитини, підтримуєте сімейні цінності та готові працювати заради змін, аби жодна дитина не зазнала страждань та виховувалась в сім’ї, тоді ми чекаємо на Вас.

         За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь в службу у справах дітей Лисянської райдержадміністрації, за адресою: смт Лисянка, пл. Миру, 27, 4 поверх адмінбудівлі. Телефон для довідок 04749 6-21-01.

Прочитано 17 раз Остання зміна Четвер, 24 вересня 2020 12:58

Media

  • Шановні відвідувачі сайту!

    Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

    Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
    Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

    Read more...
  •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com