Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Помилка
 • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 71

kolegiy27 27 грудня 2016 року голова Лисянської районної державної адміністрації Володимир Павличук провів засідання колегії, в ході якої обговорили проекти програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік; бюджету району на 2017 рік.

 З проектом програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік присутніх ознайомив начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Віктор Грабовий. У рамках виконання Програми, в межах фінансових ресурсів, буде продовжено виконання робіт з впровадження енергозберігаючих заходів. На участь у відборі проектів, що фінансуватимуться у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, подано 6 проектів, загальною вартістю майже 3,5 мільйона гривень,  з них: 4 це реконструкція котелень з встановленням твердопаливних котлів у Чаплинському, Боярському, Яблунівському навчально – виховних комплексах та в Лисянському дошкільному навчальному закладі (ясла - садочок) «Ромашка», приміщення яких нині опалюються природним газом; 5-й з виконання робіт із заміни віконних блоків у Боярському навчально – виховному комплексі; 6-й це влаштування водозабірної свердловини у селі Хижинці, для забезпечення населення села питною водою. Буде продовжено виконання робіт з ремонту приміщень та інженерних споруд і мереж, направлених на підвищення енергоощадливості в закладах соціальної сфери.

 Про наповнення бюджетупоінформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Дмитро Олійник.  Обсяг доходів районного бюджету на 2017 рік прогнозується в сумі 75397,4 тис.грн, з них доходів загального фонду (без міжбюджетних трансфертів) – 72985,1 тис.грн, спеціального (без міжбюджетних трансфертів) – 2412,3 тис.грн.  Прогнозні показники бюджету району на 2017 рік у порівнянні до очікуваних надходжень 2016 року  збільшено на  7990,5 ис.грн, або на  11,8 відсотка.

 Із усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення та дано доручення голови райдержадміністрації.

2016 рік ознаменувався неочікувано високим попитом українців на Урядову програму безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла, а також запуском механізму енергосервісу у бюджетній сфері. У 2017 році  на порядку денному - законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення енергоспоживання у житловому секторі та залучення інвестицій у відновлювану енергетику. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: підсумки року, що минає, та завдання на 2017 рік", яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

«Урядова програма з енергоефективності зарекомендувала себе як дійсно необхідна суспільству програма безповоротної фінансової допомоги на заходи з економії енергоресурсів. Підтвердження цього - понад 200 тис. родин-учасників програми, які впровадили енергозберігаючі заходи на суму 2,7 млрд грн, отримали компенсацію витрат у розмірі від 20 до 70% та головне - суттєво зменшили свої комунальні платежі», – розповів С. Савчук та додав, що Уряд, у свою чергу, надав їм на ці цілі 1,1 млрд грн. безповоротної фінансової допомоги,  а місцева влада – більше 40 млн гривень.

У 2017 році першочерговими будуть законодавчі ініціативи, спрямовані на зменшення енергоспоживання у різних секторах економіки та створення інвестиційно-сприятливих умов для розвитку відновлюваної енергетики. Про це повідомив  журналістам Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході підсумкової прес-конференції, яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

Одне з головних досягнень 2016 року - запроваджений вперше за роки незалежності України механізм енергосервісу у бюджетній сфері. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході прес-конференції на тему "Енергоефективність та відновлювана енергетика в Україні: підсумки року, що минає, та завдання на 2017 рік", яка відбулася 27 грудня у Будинку Уряду.

«ЕСКО – європейський інструмент впровадження заходів з енергоефективності у школах, дитсадках, лікарнях тощо, не витрачаючи додаткових бюджетних коштів, а залучаючи лише приватні інвестиції», - пояснив Голова Агентства.

Для цього ще у 2015 році було створено необхідну законодавчу базу, а цьогоріч започатковано співпрацю з місцевою владою, проведено роз’яснювальну кампанію у регіонах. «Завдяки широкомасштабній популяризації, проведенню Форуму енергоефективного партнерства за безпосередньої участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана ми активізували інтерес місцевої влади до енергосервісу. На Форумі, підписавши Меморандуми про співпрацю з Держенергоефективності, 35 органів місцевого самоврядування задекларували свої наміри впроваджувати енергосервіс у бюджетній сфері», - уточнив С.Савчук.

У результаті оголошено перші тендери та укладено перші 19 ЕСКО-договорів у 4-х регіонах України, зокрема, у Савранському районі Одеської області, Миргородському районі Полтавської області, містах Києві та Вінниці. Договори вартістю від 250 до 1000 тис. грн. мають на меті провести у різних бюджетних установах роботи з утеплення, облаштування ІТП, модернізації котелень, реконструкції систем гарячого водопостачання тощо. Найголовніше те, що роботи вже розпочато.

«Наразі ключовий крок – прийняти законопроект №4549 щодо зняття усіх законодавчих бар’єрів для роботи енергосервісу, які виникли із введенням у дію з 1 серпня ц.р. Закону України «Про публічні закупівлі», який скасовує Закон України «Про здійснення державних закупівель» та унеможливлює проведення закупівель енергосервісу. Прийняття цього законопроекту відкриє шлях для повномасштабної модернізації будівель бюджетної сфери», - додав Голова Агентства та нагадав, що законопроект вже пройшов перше читання у Парламенті, профільний Комітет ВРУ і наразі готується до розгляду у другому читанні.

У 2016 році ОСББ та ЖБК, які стали учасниками Урядової програми з енергоефективності, залучили майже 60 млн. грн кредитних коштів на утеплення своїх будинків, що в 3,6 разів більше ніж торік. У 2015 році ОСББ використали на ці цілі 16,50 млн гривень. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи щотижневий моніторинг дії програми.

 «Такі дані в черговий раз свідчать, що ОСББ почали довіряти Державі і відчули переваги запропонованого механізму співфінансування енергоефективних заходів. Якщо спочатку ОСББ залучали незначні суми коштів – від 100 тис. на енергоефективні заходи, то сьогодні вони вже вдруге та втретє йдуть за Урядовою допомогою і беруть великі суми коштів для проведення комплексних заходів енергомодернізації та утеплення всього будинку»,  - прокоментував Голова Агентства.

 Підвищена увага ОСББ до енергозбереження пояснюється також можливістю отримати ще додаткову фінансову допомогу з місцевих бюджетів. Для цього завдяки тісній співпраці Держенергоефективності та місцевої влади вже прийнято 215 місцевих програм. Відповідно до них ОСББ можуть отримати подвійну та навіть потрійну допомогу на енергоефективні заходи. Найбільшу додаткову фінансову допомогу у розмірі від 20-55%  від суми «теплого» кредиту надають у таких містах: Новоград-Волинський, Краматорськ, Івано-Франківськ, Харків, Херсон, Одеса, Маріуполь, Вінниця, Київ, Львів, Моршин, Чернігів, Ужгород.

Лідером за обсягом коштів, залучених на утеплення багатоквартирних будинків, є Волинська область, де взято «теплих» кредитів для ОСББ на суму більше 15 млн грн. За Волинню слідують Львівський та Запорізький регіони.

Нагадаємо, що з початку дії програми 616 ОСББ скористалися нею та залучили більше 75 млн. грн на підвищення енергоефективності у своїх будинках. Уряд відшкодував їм 28,3 млн. гривень.

 

Питання добровільного об’єднання громад у Черкаському районі обговорюється від самого старту цієї реформи в Україні. Регулярно його порушують керівники району під час зустрічей із сільськими головами. Аналізують різні варіанти об’єднання. У законом визначений термін погоджено перспективний план об’єднання громад району. Проведені попередні обрахунки і складені паспорти ОТГ. Продовжується копітка, рутинна робота деталізації розрахунків доцільності можливих варіантів. Все більше набуває переваг перспектива об’єднання у одну спроможну громаду всіх населених пунктів району. Плюсів багато, однак чимало і пересторог, мовляв «ми уже таке проходили». І, як результат, поки що у районі створена одна ОТГ.

У кінці серпня у Веселівську об’єднану громаду Запорізької області їздили журналісти і телеоператори з Мелітополя, щоб на власні очі переконатися у перевагах добровільного об’єднання. І ось до яких висновків вони дійшли. Пропонуємо вашій увазі матеріал, який люб’язно надали наші колеги.

Перший досвід об’єднаної громади

У Мелітопольському районі адміністративно­територіальна реформа, яка передбачає створення об’єднаних спроможних громад, відбувається досить повільно. Поки що не створено жодної об’єднаної громади, а жителі сіл та навіть районні депутати з обережністю ставляться до цього процесу.

Мешканці Мелітопольщини сумніваються

Селяни побоюються, що чергові реформи не забезпечать реальних змін на краще.

– Я в це не вірю. Я жив колись у селі в Одеській області, там теж було щось типу децентралізації. Було село моє і сусідів. Об’єднали – контора там, все там, а у нас – нічого. Боюся, що і тут таке може бути, – висловив свою думку мешканець с. Семенівка Борис Володимирович.

Директор Новгородківського будинку культури Андрій Чубир також ставиться з недовірою до створення об’єднаних громад.

– З обережністю ставлюся до цього, тому що в нас реформи завжди хочуть зробити якнайкраще, а виходить – як завжди. Це необхідно, але слід не поспішати, а виважено підходити до цього питання.

Сумнівається у доречності адміністративно­територіальної реформи й депутат Мелітопольської районної ради Валерій Анєнко.

– Для мене поки що цей процес незрозумілий. Наскільки це буде економічно обґрунтовано? Вважаю, що необхідно укрупнити великі громади, тому що приклад Польщі показав, що виживають саме більші громади. На сьогоднішній день це питання залишається відкритим. Звісно, головне, щоб життя селян стало кращим, – зазначає він.

Таку ж позицію висловлюють і деякі сільські голови.

Шукали відповіді у сусідів

Чи є на Мелітопольщині реальні приводи до таких зволікань? Чи не настала пора вже переходити до конкретних справ? По досвід ми попрямували до сусіднього Веселівського району, де у 2015 році створено об’єднану громаду з центром у селищі Веселому. Тож ми розпитали представників влади, підприємців та простих мешканців, як їм живеться після об’єднання ще з двома сільськими радами, та на їх прикладі спробували розібратися у проблемах та привабливих сторонах адміністративно­територіальної реформи.

Веселівська селищна територіальна громада створена у серпні 2015 і включає в себе Веселівську селищну раду, Білорецьку та Широківську сільські ради. Петро Кіяшко, очільник ОТГ, стверджує, що розраховувати на легке життя при створенні спроможної громади не слід, але спільні зусилля жителів населених пунктів дозволять розкрити значні резерви територій.

– Ми будемо жити краще інших тільки тому, що ми взяли старт. Ми вже відірвалися, у нас люди не хочуть жити по­старому, – наголосив він і зауважив, що для нього керівна посада – це не тільки влада, а й велика відповідальність, і це повинен розуміти кожен, хто прагне стати на чолі об’єднаної громади.

Адміністративно­територіальна реформа є одним із етапів децентралізації, в межах якої будуть розширені повноваження голів громади, у тому числі і в роботі щодо поповнення місцевих бюджетів. Веселівській громаді за рік існування вже вдалося провести значну роботу в цьому напрямі. На території підсилилась робота із залучення до бюджету коштів, які надходять з акцизного збору. Завдяки планомірній діяльності, за словами Петра Кіяшка, цей податок по деяких приватних підприємствах збільшився у 10 або 20 разів.

Можливо документально затвердити розподіл коштів

Розвіяв Петро Кіяшко і міф про те, що при об’єднанні сільських рад основне фінансування отримуватиме лише центральна садиба.

– Ми із ними (старостами – авт.) уклали словесну угоду, хоча, можна укласти, і зараз, закон це дозволяє, письмову угоду на 5­10 років, що голова центральної садиби зобов’язаний виконати договір і виділяти фінансування в межах цього договору, – пояснив він.

Такий механізм дозволить рівномірно розподіляти фінансування по всій території громади. Петро Кіяшко розповів, що наразі у всіх сільських та селищних школах втілюються енергоефективні технології. За дотаційні кошти, які громада отримала від держави при об’єднанні, а це майже вісім мільйонів гривень, проводиться заміна вікон у навчальних закладах. Голова селищної територіальної громади запевняє, що і на територіях сільських рад, що приєдналися до Веселого, будуть газифіковані села.

Підприємці та комунальники відзначають суттєві покращення

Значні зрушення на краще відчули на собі комунальні підприємства. Так, спеціалісти КП «Башук» освоїли виробництво та укладку тротуарної плитки та асфальту.

– З червня ми виготовили та поклали понад 2500 квадратних метрів плитки. Асфальт також, раніше ми його купували у дорвідділі за ціною приблизно 2,5 тис. грн. На сьогодні ми виготовляємо асфальт для ямкового ремонту, і його собівартість з укладкою – 1400 гривень, – розповів директор КП «Башук» Микола Авраменко.

Петро Кіяшко наголошує, що в об’єднаних громадах головне – навчитися раціонально використовувати кошти. Так, наприклад, роблячи ямковий ремонт доріг власними силами, громада заощаджує близько півмільйона гривень, які спрямовуються на інші потреби громади.

Про переваги адміністративно­територіальної реформи каже й житель Веселого – підприємець, керівник студії «Азов автоательє» Василь Кірєєв, який виробляє копії спортивних авто та продає їх не тільки по всій Україні, а й за її межами.

– Зі створенням у Веселому ОТГ життя у людей стало покращуватись… Керівництво громади і жителі підтримують ініціативи людей, які займаються власною справою, полегшилось оформлення документів, – стверджує підприємець.

Інші мешканці Веселого вважають, що гуртом все ж легше вирішувати проблеми.

– Є окремі добрі моменти, є моменти, на мою думку, які ще потребують удосконалення, та вважаю, що з часом все нормалізується. Як кажуть, гуртом і батька легше бити. І якщо в один кошик все йде, менше управлінського апарату, то це непогано, – вважає мешканець селища Веселе Василь Козаченко.

Звикли робити все самі

До речі, на створення об’єднаної громади веселівці дали добро, мабуть, тому, що вже давно зрозуміли: загальний добробут залежить від кожного з громадян. Бо у Веселому всіма багатоповерхівками вже давно керують об’єднання власників багатоквартирних будинків. І самі мешканці створюють затишок не тільки у своїх квартирах, а й на подвір’ї та у всьому домі.

– Плюси ОСББ у тому, що ми бачимо, куди йдуть гроші. Ми самі плануємо і робимо всі ремонтні роботи, а не чекаємо, що хтось прийде і все зробить, а, може, й не прийде, – каже голова ОСББ «Промінь 187» Світлана Ізмайлова.

Слід зазначити, що у Веселівській селищній громаді наразі збережені всі школи та дитячі садки, на місцях вирішувати проблеми селянам допомагають старости, на черзі у селищі відкриття центру надання адміністративних послуг. Петро Кіяшко зазначив, що після завершення процесу децентралізації та отримання більших повноважень керівництво громади може взагалі спростити деякі процедури оформлення документів.

Відкрито шлях до нових планів

У керівництва громади безліч планів щодо благоустрою всіх населених пунктів, у тому числі із залученням іноземних партнерів. Так, у співпраці з німецьким товариством міжнародного партнерства GIZ буде втілено у життя проект з модернізації Веселівського районного сектору державної служби з надзвичайних ситуацій. За кошти німецьких партнерів планується придбати сучасне обладнання для гасіння пожеж, а також доукомплектувати пожежні автомобілі. У громаді впевнені, що розширені повноваження, які отримають на територіях, після втілення адміністративно­територіальної реформи дозволять навести лад у селах та селищах.

Тож для мешканців Мелітопольщини є реальний приклад, який треба використати з максимальною вигодою для себе.

Для довідки:

Веселівська об’єднана територіальна громада Запорізької області.

Адміністративний центр: село Веселе

Населення громади: 12564 осіб.

Сільський голова: Кіяшко Петро Миколайович

У підпорядкуванні: Веселе (населення 10043 ос.), Білоріцьке (населення 567 ос., староста Сєчин Олександр Олександрович), Широке (населення 738 ос., староста Єрещенко Лариса Вікторівна)

Юлія ТИМОШЕНКО, Мелітопольська міськрайонна газета «Новий день»

 З метою своєчасного та у повному обсязі забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів комп’ютерним обладнанням та ліцензійним програмним забезпеченням Міністерство освіти і науки України передало школам комп’ютери, що були надані нашій державі Китайською Народною Республікою відповідно до угоди між Урядами КНР і України.

 За рахунок бюджетних коштів на ці ПК встановлено ліцензійні версії операційної системи Microsoft Windows 10 Professional, пакети офісного програмного забезпечення Microsoft Office та антивірусне програмне забезпечення. Крім того, у комп’ютери вбудовано механізми, що дозволять контролювати їх використання у сфері освіти і науки. 

 Розподіл персональних комп’ютерів по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів.

 Так, школярі Черкащини отримають 739 новеньких комп’ютерів, що дозволить надати якісний доступ учням для вивчення ІТ-середовища.

Наразі комп’ютерна техніка відвантажена представникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад, ОТГ і прямує до навчальних закладів.

 

  

 Обласна комплексна програма «Турбота» охоплює 462 тисячі осіб. Вона покликана поліпшити соціальний захист ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян та інших соціально вразливих верств населення. Про це повідомляють в Департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА.

 В рамках програми для ветеранів війни створені ветеранські палати у медичних закладах. Майже у кожному відділенні міських та районних лікарень для ветеранів війни виділені окремі комфортні палати. Усі пільгові категорії населення при лікуванні в амбулаторних умовах отримують безкоштовне медикаментозне забезпечення. Це здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

 Крім того, цього року за державні кошти забезпечено зубопротезуванням 879 осіб на суму понад 944 тис. грн, слухові апарати отримали 5 осіб на суму 19 тис. грн. Спеціалісти Черкаського обласного кардіологічного центру встановили 52 електрокардіостимулятори інвалідам війни, учасникам бойових дій та дітям війни на суму 661 тис. грн.

 Опікується обласна програма і учасниками АТО та їх сім’ями. На виплату одноразової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в скрутному становищі затверджено 4 850 тис. грн Задоволено 6,5 тис. звернень на суму понад 2,6 млн грн. Зокрема для 4 тисяч учасників АТО на загальну суму понад 1,8 млн грн.

 Для одноразової грошової допомоги в розмірі 50 тис. грн членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з проведенням АТО, виділено 1 550 тис. грн.. Станом на 1 грудня вже профінансовано 1 млн грн.

 Разом з тим, на виконання Програми розвитку громадянського суспільства на період до 2019 року цьогоріч комісія з конкурсного відбору соціальних проектів неурядових організацій підтримала 22 соціальних проекти на понад 741 тис. грн. З них для громадських організацій, які опікуються проблемами учасників АТО, – майже 165 тис. грн.

П'ятниця, 23 грудня 2016 15:12

Відкриття новорічної ялинки

uolka1 У центрі селища засяяла новорічна ялинка. Це дійство відбулося 19 грудня за участі діда Мороза, Снігуроньки та дітлахів. Чимало дітей та дорослих зібралося на центральній площі селища аби відзначити символічний початок новорічних святкувань.uolka2

 У заході взяли участь керівники виконавчої влади району, місцевого самоврядування, колективи підприємств, установ та організацій селища, молодь і навіть малюки. 

 З вітальним словом до присутніх звернувся селищний голова Олександр Короленко. Він привітав усіх із наступаючими новорічними святами. Побажав діткам та всім присутнім радості, щастя, добрата і миру, що неодмінно будуть вірними супутниками у Новому 2017 році.

 Святковий настрій присутнім на урочистому заході створили учасники художньої самодіяльності районного будинку культури, подарувавши ряд новорічно-різдвяних композицій. Діти селища весело водили хороводи та танцювали під новорічні пісні.

Четвер, 22 грудня 2016 16:36

Диво-діти Лисянщини

duvo ditu Справжнє сузір'я незвичайних юних талантів «засвітили» під час районного конкурсу «Диво-діти Лисянщини», вперше організований  будинком дитячої та юнацької творчості. У ньому взяли участь більше тридцяти школярів у чотирьох номінаціях: «Найрозумніша дитина», «Найспортивніша дитина», «Найдивовижніша дитина», «Найтворча дитина».

  Діти різних вікових категорій, від 8 до 16 років презентували свої здібності, досягнення, проекти. Юні таланти вражали і дивували. Чи не кожен з них призер різноманітних районних, обласних, всеукраїнських конкурсів, у свої юні роки вже мають десятки грамот, дипломів, медалей. Серед них є віртуозні музиканти, поети і художники, майстри на всі руки і блискучі спортсмени. Вони — справжня гордість своїх батьків, навчальних закладів і Лисянщини.

 Представницьке журі у складі голови райдержадміністрації Володимира Павличука, голови районної ради Ярослава Попка, начальника відділу освіти Лілії Гнатюк, директора районного будинку дитячої та юнацької творчості Ніни Проскури, завідуючої методкабінетом відділу освіти Лілії Шевченко, помічника народного депутата Валентина Ничипоренка Андрія Богацького опинилося перед складним вибором у визначенні переможців. Адже у кожного учасника була своя особлива «родзинка», кожен чимось здивував і запам'ятався.   І все ж більшістю голосів заповітні статуетки Ніки одержали: Дарина Вовченко, учениця Шубиноставської ЗОШ, Юлія Савінова, учениця Лисянського НВК, Олександр Софієнко, учень Лисянського НВК, Каріна Шуляка, учениця Бужанської ЗОШ, Вікторія Костенко, учениця Лисянського НВК, Олександр Лясковський, учень Лисянського НВК, Вікторія Вергуляцька, учениця Боярського НВК, Аліна та Інна Неїжкаша, учениці Мар'янівського НВК та ще 10 номінантів. Статуетки, грамоти та солодощі переможцям і учасникам конкурсу вручили голова райдержадміністрації Володимир Павличук та голова районної ради Ярослав Попко.

 Конкурс «Диво-діти Лисянщини», безперечно, став помітною подією і окрасою року, що минає. Його значимість для розвитку юних талантів важко переоцінити, і цей перший заслужений успіх творчих змагань має надихнути на участь у ньому значно більшу кількість учасників.  Адже, недарма кажуть, що кожна дитина народжується генієм.

ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець
Сторінка 1 з 57
 • Шановні відвідувачі сайту!

  Щиро вітаємо вас на офіційному веб-сайті Лисянської районної державної адміністрації!

  Один з основних принципів сучасного громадянського суспільства - інформаційна відкритість.
  Тому ми ставимо перед собою чіткі завдання щодо забезпечення прозорості у своїй роботі, відповідальності та звітності перед громадою, забезпечення права громадян на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації про події у районі.

  Read more...
 •                                                                                 

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com