Лисянська районна державна адміністрація

Офіційний портал

Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю

Написано

Покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю має на меті в подальшому недопущення вчинення засудженими особами злочинів з використанням певних посад чи в результаті зайняття певною діяльністю. Дане покарання може бути призначене як основне, так і додаткове.

На даний час на обліку Лисянського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області перебуває 1 особа, якій призначено дане покарання, як додаткове  у вигляді позбавлення права обіймати будь які посади чи діяльність пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Засуджений до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю (ст. 34 Кримінально-виконавчого кодексу України) зобов’язаний:

 виконувати судове рішення;

 надавати на вимогу уповноваженого органу з питань пробації документи, пов’язані з виконанням даного покарання;

повідомляти уповноважений орган з питань пробації про місце роботи і проживання чи їх зміну;

з’являтись за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

Засудженому забороняється без погодження з уповноваженим органом з питань пробації виїжджати за межі України.

З засудженими до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю уповноваженим органом з питань пробації проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.

Власник підприємства, установи, організації за місцем роботи засудженого зобов’язаний звільнити засудженого з посади, яку він позбавлений права обіймати, або звільнити від виду професійної діяльності, займатися якою заборонено. Дозвіл на зайняття певним видом діяльності буде анульовано, а документ, що дає право займатися певним видом діяльності, вилучено органом, який надавав дозвіл (наприклад, керувати транспортними засобами – вилучається посвідчення водія).

Якщо місцезнаходження особи, засудженої до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, невідоме працівник уповноваженого органу з питань пробації здійснює першочергові розшукові заходи.

Стосовно особи, яка ухиляється від відбування покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю, уповноважений орган з питань пробації надсилає матеріали до органів Національної поліції для відповідного реагування (відкриття нового кримінального провадження), на підставі статті 389 Кримінального кодексу України.

Прочитано 63 раз

|||

Лисянська районна державна адміністрація
19300, смт Лисянка, пл. Миру, 27
тел.: 6-21-45,  e-mail: mail@lysyankarda.gov.ua, rda.lysk@gmail.com