Лисянська районна філія Черкаського ОЦЗ інформує
Ринок праці Лисянського району за 11 місяців 2020 року
Протягом січня-листопада 2020 року послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористались 1472 особи, які мали статус безробітного, це на 12 осіб менше, ніж за 11 місяців 2019 року.
За сприяння Лисянської районної філії протягом січня-листопада 2020 року знайшли роботу 543 безробітних, що на 5 осіб більше ніж за відповідний період минулого року.
В зв’язку з карантинними обмеженнями суттєво зменшились заходи з активних форм сприяння зайнятості. Зокрема, професійним навчанням та підвищенням кваліфікації охоплено 153 безробітних громадян, це на 48 осіб менше ніж у 2019 році. На громадські роботи з благоустрою населених пунктів та інші тимчасові роботи направлено 65 осіб, що на 99 осіб менше ніж у минулому році.
30 років на службі людям
21 грудня 2020 року свій ювілейний 30-й день народження відзначає Державна служба зайнятості, яка створена в грудні 1990 року на підставі постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 21.12.1990 №381 «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР». За ці роки служба пройшла шлях від бюро з працевлаштування до сучасної сервісної установи, накопичено великий досвід посередництва на ринку праці.
Рішенням виконавчого комітету Лисянської районної ради народних депутатів від 23.04.1991 року №89 було створено Лисянський районний центр зайнятості. До цього часу проблемами з працевлаштування опікувалось бюро з питань працевлаштування, яке діяло з 16.02.1989 року. Очолювала бюро Шеренгова Людмила Миколаївна, а з часу створення центру зайнятості продовжила в ньому працювати спеціалістом з питань підготовки кадрів та профорієнтації.
П’ять нюансів регулювання роботи на умовах неповного робочого часу
Карантинні обмеження зумовили додатковий попит на нестандартні режими праці, зокрема, неповну зайнятість. Як відомо, неповна зайнятість – це зайнятість працівника на умовах робочого часу, що менший від норми, передбаченої законодавством, і може встановлюватися за договором між працівником і роботодавцем з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»). Праця на таких умовах розглядається як спосіб узгодження професійних та сімейних обов’язків, або ж є альтернативою скороченням у період економічних труднощів. Законодавством допускається зменшення тривалості робочого дня, робочого тижня, а також робочого дня і робочого тижня одночасно.
До уваги роботодавців!
Звертаємо увагу на типові помилки, які впливають на прийняття рішень щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, продовження дії таких дозволів та внесення змін до дозволу.
Подання роботодавцем заяви не за встановленою формою.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 422 Закону України „Про зайнятість населення” для отримання дозволу роботодавець подає заяву за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці.
Стан ринку праці Лисянського району за 10 місяців 2020 року
Протягом січня-жовтня 2020 року послугами Лисянської районної філії Черкаського ОЦЗ скористалась 1371 особа, що мала статус безробітного, це на 88 осіб менше, ніж в 2019 році.
За сприяння Лисянської районної філії протягом січня-жовтня 2020 року знайшов роботу 501 безробітний, що на 18 більше ніж за відповідний період минулого року.